و مرگ در چمدان توست!
ساعت ٢:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۳/٢/۱٩  کلمات کلیدی:


ديشب سر پشت بام مي رقصيدم
با دلهره ی تمام مي رقصيدم

تصوير تو روي حوض بالا مي رفت
با حركت نردبام  مي رقصيدم

از اينكه تو مي رسي و من خواهم گفت
بعد از دو سه شب ، سلام مي رقصيدم

دمپايي و پله ها كه اجرا كردند
موسيقي بي كلام مي رقصيدم

موها ، سر و شانه ها و يك دامن گل
از اينهمه با كدام مي رقصيدم ؟!

من خيره به بند رخت ، خشكم ميزد
با چك چك گريه هام مي رقصيدم

تو آنور پشت بام مي خنديدي
من اينور پشت بام مي رقصيدم

رضا سيرجانیبا سلام

۱ـ در مورد مرگ استاد منزوی حرف زياد است که اين را بايد نزديکان او بنويسند بخصوص ابراهيم عزيز که اين چند سال ارتباط بسيار نزديکی با او داشت. اما نبايد از خاطر برد که ما مثل منزوی نداشتيم و آن چنان که شايسته بود،با او رفتار نشد .چه چيزی باعث شده بود که اين شاعر بزرگوار واقعاٌ منزوی شود بر می گردد به کسانی که آن چنان نان شعر خوردن به مذاقشان خوش آمده بود که برايشان فرقی نمی کرد که به چه کسی بی احترامی کنند و چه کسی را به حاشيه می رانند .هر چند اهالی شعر و دوستداران واقعی شعر قدر اورا می دانستند.حرف زياد است ، بی مهری ها و حسادتها و خيلی چيزهای ديگر...خدا بيامرزدش!

۲ـ اما نمايشگاه: نمايشگاه امسال مجال خوبی برای وبلاگی هاست. دوست عزيزمون آقای هوشمند که مديريت انتشارات شروع را دارند کتاب خيلی از دوستان وبلاگی را چا پ کرده اند و شما می توانيد در سالن ۶ غرفه۹۲ اين کتابها را تهيه کنيد:شکلکی برای مرگ از شاعر گرانقدر جليل صفر بيگي،اينک تو در برابر من ايستاده ای مجموعه شعرهای شاعر توانا عياس کيقبادي،دياز پام ده از خانم حق ورديان، در طالعت ستاره زياد است ماه نه از خانم مستشار نظامی ، کتابهای هادی خوانساري،کلوزآپ از باب اول کتاب مقدس مجموعه شعرهای آقای هاشم کرونی  و متنی برای بينايی سنجی مخاطب مجموعه شعر  علی رضا نسيمی  دو شاعر خوب شيرازی و چند کتاب ديگر که الان حضور ذهن ندارم.پس سالن ۶ غرفه ۹۲

۳ـ دوست عزيزمون آقای رضا سيرجانی هم مجموعه غزل خود را منتشر کرده است.رقص موج غزل که نام وبلاگش هم هست. اين کتاب را درنشر روزگار سالن ۷ غرفه ۴۳ ميتوانيد تهيه کنيد.

۴ـ یکی از کلاغها کم شد.نام دفتریست که شعرهای تازه حمید رضا وطن خواه را در بر می گیرد. این سومین مجموعه از سری کتابهای "مجموعه شعر امروز اصفهان" است که توسط انتشارات نقش مانا در قطع پالتويي منتشرشده از این انتشارات "نه‌ترنجي نه اناري" از سعيد بيابانكي و "دست در موهای آینه"از سید رسول معرک نژاد نیز منتشر شده. اين کتابها در غرفه شرکت تعاونی اصفهان قابل دسترس می باشند.

۵ـ کتاب بقيه دوستان مثل آقای فرجی و يا مسلم فدايی و... را نميدانم از کجا ولی مطمئنا در نمايشگاه ارائه شده اند. کتابهای مهدی در انتشارات مرسل سالن ۲۵سی و کتابهای آقای فدايی در انتشارات عشق دانش. اگر کتاب عزيزی را فراموش کرده ام به بزرگواری خود ببخشد. واقعا فراموش کرده ام!

بعد از تحرير:

رباعیات خیام در منابع کهن  کتابی است از شاعر عزيز وبلاگی جناب آقای مير افضلی که مرکز نشر دانشگاهی آن را منتشر کرده است. از مهدی هم ممنونم که آدرس انتشارات مرسل را نوشتند.